Кривоозерська рада » Соціальна сфера » Сім'я та молодь
Українська | Русский | English
Головна Новини Доступ до публічної інформації

Сім'я та молодь

У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича очікується, що до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу до кінця поточного року буде влаштовано щонайменше 2000 дітей. Про це нещодавно повідомив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко. За даними Міністерства соціальної політики, станом на 1 січня 2012 року в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 9990 дітей; усиновлено протягом 2011 року 3084 дитини, з них 2114 – усиновлено громадянами України.
В нашому районі проживає 5832 сім’ї з дітьми. Але є діти, які проживають поза сім’єю та виховуються в інтернатних закладах. Для таких дітей державою передбачено такі сімейні форми виховання, як усиновлення, опіка, піклування, а також дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї.
Зокрема, прийомна сім’я утворюється для того, щоб забезпечити право дитини, яка втратила батьківське піклування, на зростання і розвиток у сімейному оточенні. В нашому районі на сьогоднішній день функціонує три прийомних сім’ї, в яких виховуються троє дітей. На запитання щодо цієї теми відповідає головний спеціаліст сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей райдержадміністрації Оксана Волошанівська.
— Найперше — чи забезпечують прийомні батьки гідні умови проживання дітям?
— Так. Всі прийомні батьки облаштували окремі кімнати для дітей. Одна мама вже придбала комп’ютерну техніку для свого прийомного сина. Також службою у справах дітей двічі на рік проводиться обстеження умов проживання, навчання та виховання дітей в прийомних сім’ях.
— Як часто прийомні діти оздоровлюються та де?
— Оздоровлення прийомних дітей проводиться один раз на рік. Двоє дітей з прийомних сімей оздоровлювались в МДЦ «Артек». За наявності путівок прийомні діти мають можливість безкоштовно оздоровитись 1 раз на рік.
— Як держава підтримує прийомних дітей?
— Прийомні діти не втрачають свій статус сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, тому за ними зберігаються всі пільги, передбачені Законом: це безкоштовні харчування, навчання, проживання у гуртожитках, оздоровлення.
— Яка ситуація в районі щодо створення нових прийомних сімей?
— Службою ведеться активна робота по залученню кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі. Так, створено наочний пункт агітації, на сайті Кривоозерської райдержадміністрації розміщені фото дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яких можливо влаштувати в сім’ї громадян. Проводяться виступи перед трудовими колективами селища з метою популяризації сімейних форм виховання.
На сьогодні один кандидат в прийомні батьки готує пакет документів для проходження навчання в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Ще одне подружжя має намір створити дитячий будинок сімейного типу та взяти на виховання не менше п’яти дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою поліпшення умов життя та соціального захисту найбільш уразливих верств населення, формування громадської думки щодо необхідності постійної уваги до проблем людей похилого віку, інвалідів, хворих на туберкульоз і СНІД, безпритульних дітей та дітей-сиріт, в районі з 2 квітня по 2 травня 2012 року проводиться Всеукраїнський місячник Червоного Хреста під гаслом «Милосердя не має віку і статі. Приєднуйся до руху Червоного Хреста!». У 2012 році місячник Червоного Хреста України, приурочений залученню населення до лав волонтерів та милосердя. Ця акція підтримана урядом.
Просимо всебічно підтримувати в наданні грошової та організаційної допомоги для Кривоозерської районної організації Товариства Червоного Хреста для проведення заходів в межах місячника. Якщо кожен із нас зробить хоч незначний внесок у скарбничку добрих справ, милосердя на нашій землі стане більше!

Минулий рік залишається в пам’яті людей, як рік сповнений турботами Президента України про благополуччя сімей, надання значної матеріальної допомоги при народженні дитини.
За 2011 рік в Кривоозерському районі народилося 263 дитини, що на 7 більше, ніж у 2010 році – 256 дітей. Переважна більшість новонароджених дітей чоловічої статті – 141 хлопчик та 122 дівчинки.
Як правило, на кількість народження впливає поява в сім’ї першої дитини. Таких дітей в районі народилось – 103. Друга дитина появилась у 88 сім’ях, на третю ризикнули 48 батьків. Четверта дитина знайшлась у 12-ти сім’ях, 5 – у 8 сім’ях, по одній сім’ї погодились мати шосту, сьому, восьму та тринадцяту дитину.
Найбільше дітей народилось в районному центрі – 93, 35 – в селі Криве Озеро, 20 дітей в с. Луканівка, 15 в с. Тридубах, по 11 діток в с. Берізки, с. Курячі Лози, по 10 діток в с. Бурилове, с. Мала Мечетня, с. Секретарка, 8 – в с. Леніне, по 7 діток в с. Багачівка, с. Мазурове, с. Ониськове і с. Очеретня. Найменше народилося діток в с. Велика Мечетня та с. Красненьке — по 6 малят.
Батьки віком від 15 – 20 років мають 36 діток, від 21 – 30 років — 149 діток, від 31 – 40 років — 70 діток, 41 – 50 років — 8 діток.
Найпоширенішими іменами у 2011 році серед новонароджених дівчаток були: 12 – Дарій, 10 – Софій, 9 – Ангелін, по 8 Анастасій і Вікторій, 6 дівчаток мають ім’я Анна, по 5 — Катерини, Ілонни, по 4 – Крістіни та Поліни, 3 – Владислави, по 2 – Марія, Валерія, Марина, Діана, Олександра, Маргарита, Юлія, Іванна, Каріна, Лілія, Аріна, Аліна, 1 – Віолетта, Єва, Альбіна, Ірина, Аліса, Христина, Єлизавета, Марта, Дарина, Аделіна, Ксенія, Сніжана, Маріанна, Тетяна, Ольга, Евеліна, Богдана, Людмила, Наталія, Кіра, Альона, Оксана, Вероніка, Ульяна, Злата. Найпоширенішими іменами хлопчиків є: Артем – 14, Олександр, Дмитро — по 12, Владислав, Денис — по 9, Максим – 7, Микола – 6, Михайло, Богдан по 5, Олег – 4, Антон, Євген, Роман, Віталій — по 3, Ілля, Назар, Андрій, Володимир, Ярослав, Кирило, Іван, Юрій, Сергій — по 2. Також хлопчиків було названо такими іменами: Григорій, Юрій, Данило, Вадим, В’ячеслав, Віктор, Муслима, Єгор, Ігор, Ростислав, Марк, Анатолій, Мурат, Костянтин, Артур, Рустам, Стас, Станіслав, Василь, Едуард, Степан, Гасан, Тимофій, Нікіта, Тарас, Павло, Тимур, Мирослав.
Відповідно до ч.1 ст. 135 Сімейного Кодексу України 64 матері виховують своїх дітей самостійно. Найбільший відсоток у 2011 році по реєстрації дітей матерями, які не перебувають у шлюбі, спостерігається у Великомечетнянській сільській раді, що становить 83%, де зареєстровано 6 діток із них 5 матері-одиночки. На другому місті знаходиться Ленінська сільська рада, що становить 62%: народилось 8 дітей, із них 5 — матері-одиночки, на третьому місці — Тридубська сільська рада, що становить 53%: народилось 15 діток, із них 8 матерів-одиночок. З відсотком 43% – 40% у Мазурівській та Багачівській сільських радах — 7/3, Маломечетнянська сільська рада — 10/4. 30% – у Секретарській сільській раді — 10/3. 27% в – Курячелозівській сільській раді (11/3). 20% – у Луканівській сільській раді (20/4), 18% – у Берізківській сільській раді (11/2). 17% – у відділі ДРАЦС (93/16) та в Красненьківській сільській раді (6/1), 11% – у Кривоозерській сільській раді (35/4), 0% – у Бурилівській сільській раді (10/1).
Найкраще спрацювали Очеретнянська та Ониськівська сільські ради, де народилось по 7 діток у батьків, які перебувають у шлюбі.
Слід пам’ятати, що діти які народились відповідно до ст. 133 Сімейного кодексу України у батьків, які перебувають у шлюбі між собою, будуть виховуватись у сім’ї, де батьки будуть спільно піклуватись про побудову сімейних відносин, на почуттях взаємної любові, поваги, дружби взаємодопомоги.
Відповідно до ст.126 Сімейного кодексу України походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до державного органу реєстрації актів цивільного стану. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається також за рішенням суду. Факт народження дитини є підставою для виникнення комплексу майнових та особистих немайнових прав і обов’язків батьків та дітей. Перевагами ст. 126 та ст. 133 Сімейного кодексу України є те, що діти являються відповідно до чинного законодавства прямими спадкоємцями своїх батьків.

Сім´я та молодь

Усиновлення – дорога до щастя

Як би це банально не звучало, − чужих дітей не буває. Навіть якщо їх залишили напризволяще батьки, відповідальність за них бере на себе держава. Покинуті діти ростуть в напівлюбові, в напівтурботі. А можливо, вони змогли б подарувати багатьом дорослим відчуття повноти і гармонії життя. Адже так легко вирішити проблему: просто відкритися назустріч один одному.

…Усиновлення. Тема складна, спірна, різнопланова…

Як це не прикро, але більшість громадян надають перевагу матеріальним цінностям, які затьмарюють бачення найголовнішої місії на землі кожної людини, кожної сім’ї – виховати дитину, продовжити свій рід. Без дитячого сміху будь-яка сім’я є неповноцінною.

За вимогами своєї посади доводилось неодноразово відвідувати дитячі заклади, в яких перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Життя здається прекрасним і не завжди звертаєш увагу на проблеми інших людей, дітей допоки не побачиш сумні та наповнені надією на сімейне виховання очі цих дітей; доки не побачиш маленьку дитину, яка намагається сама себе колисати в ліжечку, адже більше ніхто цього не зробить, бо нянечці на одну дитину в день виділено всього 15 хвилин для того, щоб потримати її на руках! Після побаченого світ перефарбовується в інші кольори. Одразу хочеться всім їм допомогти знайти своїх нових батьків.

Звертаюсь до всіх сімей, які мають власних дітей, та які ще не відчули щастя батьківства – дайте шанс на сімейне виховання, відчути любов, тепло, турботу та сімейний затишок дітям, яким Ви потрібні!

Будьте чуйними!

Наші двері завжди відчинені для Вас: кабінет № 34, ІІІ поверх адмінбудинку, тел. 2-42-57.

ання дитинства та материнства у сучасному суспільстві постає як одне із найважливіших та найбільш охоронюваних державою. З метою створення належних умов для досягнення маленькими людьми повноліття, реалізації прав на достатній рівень життя, здобуття освіти, творчий розвиток, на охорону здоров’я, а також з метою гарантування інших прав дітей державою створено систему органів та служб, забезпечено надання сім’ям з дітьми матеріальної та соціальної підтримки, гарантовано безоплатну медичну допомогу пільговим категоріям таких сімей.
Проте не тільки на державу покладено обов’язок із забезпечення розвитку дітей. Статтею 150 Сімейного кодексу України визначено обов’язок батьків виховувати свою дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти. Крім того, сімейним законодавством України заборонено застосування батьками фізичних покарань до дітей, а кримінальним та адміністративним – застосування фізичного насильства до людини взагалі.
На жаль, все більш поширеними стають випадки нехтування батьками своїми обов’язками. Дедалі збільшується кількість випадків, коли необхідно приймати рішення про позбавлення матір або батька батьківських прав по відношенню до дитини, а також випадки, коли необхідно порушити стосовно одного із батьків кримінальну справу за ст. 166 Кримінального кодексу України через злісне невиконання ними обов’язку по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки.
Так, у поточному році службою в справах дітей Кривоозерської районної державної адміністрації та співробітниками кримінальної міліції в справах дітей Кривоозерського РВ УМВС на території району було виявлено факт спричинення громадянином А. тілесних ушкоджень доньці громадянської дружини – неповнолітній Б., яку з травмою голови було доставлено до реанімаційного відділення районної лікарні, а в подальшому – до Миколаївської обласної дитячої лікарні.
Проведеною в подальшому за таким фактом перевіркою було виявлено, що матір’ю дитини – громадянкою Б. – неналежним чином здійснювались батьківські обов’язки по відношенню до неповнолітньої Б., а також відносно ще двох неповнолітніх дітей, що спричинило настання для них тяжких наслідків – виникнення у дітей затримки у фізичному та психологічному розвитку, захворювання на кахексію, а також інші негативні та тяжкі наслідки. На даний час діти перебувають на стаціонарному лікуванні у стаціонарному відділенні обласної дитячої лікарні.
За даним фактом прокурором району порушено кримінальну справу стосовно матері дітей за ознаками злочину, передбаченого ст. 166 КК України, вирішується питання про позбавлення матері батьківських прав та щодо порушення кримінальної справи за ст. 122 КК України стосовно громадянина А.
Шановні батьки, невиконання та неналежне виконання батьківських обов’язків може не тільки спричинити настання кримінальної відповідальності. Позбавлення батьківських прав стосовно дітей автоматично позбавляє всіх прав на дітей, в тому числі права розпоряджатися та володіти їх майном і коштами, тобто грошовими коштами, одержаними як соціальна допомога сім’ям з дітьми.