Кривоозерська рада » Соціальна сфера » Охорона здоров'я
Українська | Русский | English
Головна Новини Доступ до публічної інформації

Охорона здоров'я

Надання безкоштовної невідкладної медичної допомоги забезпечується на всіх рівнях ЛПЗ району, у відділеннях центральної районної лікарні. Під особливим контролем перебувають ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, діти, особливо діти до року.
Із січня 2013 року вступив в дію Закон України «Про екстрену медичну допомогу». Відділення швидкої допомоги нашої лікарні було передано до Миколаївського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Як показав аналіз, число викликів зменшилось. Тобто, швидка допомога почала обслуговувати лише виклики для надання екстреної медичної допомоги.
З метою реорганізації медичного обслуговування, створення умов для пріоритетного розвитку первинної медико-санітарної допомоги на даний час створено районний центр первинної медико-санітарної допомоги. Центр має на меті забезпечити реалізацію права громадян вільно вибирати лікаря, належну доступність, якість та рівність у отриманні первинної медико-санітарної допомоги для прикріпленого населення.
Нині в районі продовжується робота по проведенню турбекулінодіагностики дітей і підлітків. Після цього бригада лікарів у складі педіатра, психіатра або невропатолога, хірурга комплексно їх обстежує. Вже обстежено 1724 із 3898 дітей та 304 із 1021 підлітка. Виявленим турбінфікованим призначено хіміопрофіалактику. Вони направляються на лікування в санаторії Київської та Івано-Франківської області, в наш обласний санаторій «Дубки». На даний момент в цих санаторіях проліковано 40 дітей та підлітків.
Традиційно, у цю весняну пору всі інваліди, учасники бойових дій оглянуті сімейними лікарями, їм проведено ЕКГ-обстеження, за потребою призначено лікування.
Активно працює кабінет «Клініка, дружня до молоді», де відбуваються профілактичні бесіди щодо здорового способу життя, профілактики ВІЛ/СНІДу, алкоголізму та тютюнопаління. Ведуться відверті розмови із показом тематичних відеофільмів про наслідки раннього статевого життя, вживання наркотиків, про важливість сімейних цінностей. Нещодавно тут побували та спілкувалися з лікарями учні Кривоозерських №1 та №2, Багачівської, Голосківської, Великомечетнянської ЗОШ І — ІІІ ступенів та Кривоозерської ЗОШ І — ІІ ступенів №2. Всього 365 школярів.
Про здоров’я діток постійно дбають педіатри, які регулярно оглядають дітей віком до 1 року. 17 квітня в районі працювала бригада лікарів обласної дитячої консультації, де було оглянуто 78 дітей.
Звичайно, проблеми в медичній галузі є. Це проблема із виявленням у запущеній стадії онкологічних захворювань по причині пізнього звернення через нехтування щорічними медоглядами. Також необхідно доукомплектування обладнанням для проведення діагностики. Відкритим залишається питання забезпечення житлом молодих спеціалістів. Якщо на селі буде для них житло з усіма умовами, тоді можна буде вирішити проблему забезпечення кадрами сільської медицини.
Ці питання будуть вирішуватись. А медики району будуть і надалі докладати всіх зусиль для надання якісної допомоги всім жителям району.