Українська | Русский | English
Головна Новини Доступ до публічної інформації

Соціальний захист населення

Будинок Культури зібрав у затишній, ошатно прикрашеній малій залі районного Будинку культури напередодні свого професійного свята представників численного загону працівників соціальної сфери району.
Про цих людей, основними якостями яких є доброта і милосердя, розповідала ведуча Л. Зелененька. До соціальної сфери району входять управління праці та соціального захисту населення, територіальний центр соціального обслуговування, районний центр зайнятості, управління Пенсійного фонду, відділення фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, міжрайонна виконавча дирекція фонду соціального страхування від тимчасової втрати працездатності, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді при РДА.
Соціальних працівників тепло вітала зі святом голова РДА Л. Рольян. Вона вручила Грамоти РДА за небайдужість до людських проблем, відкритість для спілкування, компетентність та з нагоди професійного свята О. Комишенко (РЦЗ), Т. Вагановій (УПФ), Н. Шутяк (РЦСССДМ), І. Лесиганич (УПСЗН), Л. Осадчук (УПСЗН), Д. Пачехон (УПФ), Л. Лунгу та Н. Бойченко з територіального центру.
Поздоровлення були і від голови районної ради А. Івахніна. Він вручив Грамоту районної ради Л. Могилюк (РЦЗ).
Також всі нагороджені отримали квіти.
Розповіді про вищеназвані колективи ілюструвалися слайдами на мультимедійному екрані та перепліталися із концертними номерами. Для соціальних працівників району артистично співали вихованці Ю. Біднюк — Аліна Стеценко, Діана Заволока, Аня Гайваненко, віртуозно грав на акордеоні Женя Буйвол (керівник Г. Тимошенко), танці граційно виконали учасники зразкового хореографічного колективу «Фанта-зія» (керівник Л. Бєлих) та танцюристи дитячої музичної школи (керівник С. Стець).
Від усіх присутніх подякувала за свято та привітала Л. Рольян та А. Івахніна, які раніше працювали в соціальній сфері, начальник управління Пенсійного фонду К. Тарабан.

Наш район одним із перших в області започаткував реалізацію соціального проекту на виконання соціальних ініціатив Президента України, яким передбачається матеріальна підтримка незахищених категорій дітей — інвалідів, сиріт, позбавлених батьківської опіки. Цим дітям важко визначитись у самостійному житті, досягши повноліття.
Про це говорила голова РДА Л. Рольян, відкриваючи 23 жовтня невелике зібрання з нагоди реалізації перших кроків згаданого соціального проекту. В рамках проекту особам з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, сестрам Тетяні та Оксані Гриб, нині ученицям професійного аграрного ліцею, розпорядженням голови Кривоозерської РДА надано дозвіл щодо відведення їм земельних ділянок у власність загальною площею по 2 га кожній для ведення особистого селянського господарства в межах території Тридубської сільської ради.
Людмила Анатоліївна повідомила, що після оформлення відповідної документації земля буде належати дівчатам у довічну власність і вручила розпорядження РДА сестрам. Оксана та Тетяна Гриб погодились, що дані земельні ділянки вони нададуть в оренду ФГ «Кобець», яке їх нині обробляє. В свою чергу, керівник цього господарства В. Кобець сказав, що бере на себе фінансові витрати по оформленню даних земельних ділянок, які належать сестрам Гриб.
А директор ЦСССДМ Н. Урсол та працівники Центру будуть вести соціальний супровід та допомагати в оформленні документації на ці земельні ділянки.
Л. Рольян, привітавши Тетяну та Оксану, сказала, що влада і надалі опікуватиметься дітьми так званої соціально значимої категорії, які вступають у самостійне життя. Таким дітям по можливості будуть надаватися вивільнені земельні ділянки, житло з числа такого, яке немає власника, або власник якого переходить на обслуговування у стаціонарне відділення «Ветеран».
Також про цей стартовий крок соціального проекту говорили перший заступник голови РДА М. Зайцев, заступник голови РДА Т. Шпак, директор ЦСССДМ Т. Урсол.
Дівчатка та їх родичка, у якої вони проживають, Р. Олійник подякували за турботу.
В. Кобець пообіцяв і в подальшому по можливості допомагати матеріально сестрам Оксані та Тетяні Гриб.

За даними відділу статистики у Кривоозерському районі, упродовж січня–серпня 2012р. за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулося 402 сім’ї, що на 45,1% менше, ніж у січні–серпні 2011р.
Призначені субсидії 420 сім’ям (що становить 104,5% до кількості сімей, які звернулися за ними). Загальна сума призначених субсидій цього виду з початку року становила 2,8 тис.грн. (проти 2,1 тис.грн. у відповідному періоді минулого року). Середній розмір призначених субсидій у серпні склав 6,9 грн.
Поряд з цим, у січні–серпні п.р. за субсидіями готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу та твердого і рідкого пічного побутового палива звернулося 747 сімей, що на 1,3% менше ніж у відповідному періоді 2011р.
Субсидії зазначеного виду призначені 652 сім’ям (87,3% від загальної кількості сімей, які звернулися за ними). Загальна сума призначених субсидій готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого палива становила 504,4 тис.грн. (що на 42,2% більше минулорічного рівня), а її середній розмір у серпні склав 741,2 грн.

З метою здійснення підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення урядовим рішенням Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року №1381 виплата разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та «Про жертви нацистських переслідувань», у 2012 році здійснюватиметься у таких розмірах:
- інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: інвалідам I групи — 2200 грн.; інвалідам II групи — 1920 грн.; інвалідам III групи — 1720 грн.;
- учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 675 грн.;
- членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 340 грн.;
- учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 125 грн.

Надання субсидій населенню
Кривоозерського району
у 2011 році

За даними відділу статистики у Кривоозерському районі, упродовж 2011 року за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулося 782 сім’ї, що на 32,8% менше, ніж у 2010р.
Призначені субсидії 510 сім’ям (що становить 65,2% до кількості сімей, які звернулися за ними). Загальна сума призначених субсидій цього виду з початку року становила 2,3 тис.грн (проти 1,2 тис.грн. у відповідному періоді минулого року). Середній розмір призначених субсидій у грудні склав 5 грн.
Поряд з цим, за субсидіями готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу та твердого палива звернулося 910 сімей, що на 35,2% менше ніж у 2010р.
Субсидії зазначеного виду призначені 803 сім’ям (88,2% від загальної кількості сімей, які звернулися за ними). Загальна сума призначених субсидій готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого палива становила 426,8 тис.грн (що на 29,1% більше минулорічного рівня) та її середній розмір у грудні склав 428,1 грн.

Стан зареєстрованого ринку праці
Кривоозерського району у грудні 2011 року

Відділ статистики у Кривоозерському районі повідомляє, що станом на 1 січня 2012р. кількість не зайнятих трудовою діяльністю громадян, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становила 1189 осіб, що на 7,9% більше ніж на 1 січня 2011р.
Чисельність громадян, які мали статус безробітного, за 12 останніх місяців збільшилась на 4,9% і на початок січня 2012р. становила 1114 осіб. Рівень зареєстрованого безробіття на 1 січня 2012р. становив 7,7% середньорічної кількості населення працездатного віку і в порівнянні з відповідною датою минулого року зріс на 0,3 в.п.
За повідомленнями підприємств, установ і організацій, кількість вільних робочих місць (вакантних посад) за рік збільшилась на 36,8% і на кінець грудня становила 26 одиниць. Навантаження незайнятого населення на одну вільну вакансію порівняно з минулорічним показником знизилось на 20,7% і на кінець грудня 2011р. становило 46 осіб.
За сприяння державної служби зайнятості у грудні 2011р. було працевлаштовано 1 особу, що на 75% менше ніж у відповідному місяці 2010р. Рівень працевлаштування у зазначеному місяці становив 0,1% та по відношенню до грудня 2010р. знизився на 0,3 в.п.