Головна Новини Доступ до публічної інформації

До відома органів місцевого самоврядування та громадян

 До уваги депутатів районної, селищної, сільських рад, посадових осіб місцевого самоврядування!

 

Важливий аспект запобігання проявам корупції – виконання заходів фінансового контролю щодо доходів та витрат публічних службовців. Такі вимоги передбачені статтею 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Зазначена норма встановлює обов’язкову вимогу щодо щорічного подання декларації про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру.

 

Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані подати вищезазначену декларацію. Серед них:

1) особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:

б) народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови;

в) державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування;

и) посадові та службові особи інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим;

2) особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:

а) посадові особи юридичних осіб публічного права.

Особи, які протягом 2015 року звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, також зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.

Поряд з цим, акцентуємо увагу, що у декларації про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік зазначаються лише ті витрати, якщо разові витрати на придбання у власність/оренду рухомого або нерухомого майна, придбання цінних паперів та інших активів, утримання майна по кожній із цих позиції у звітному році дорівнюють або перевищують 80 тис. гривень.

Особливу увагу звертаємо на те, що за порушення вимог ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» відповідно до ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 850 до 1700 грн.

Нагадуємо, що до початку роботи електронної системи подання та оприлюднення Декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», депутати місцевих рад як суб’єкти декларування подають Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік (далі – Декларація) у порядку та за формою, встановленими статтею 12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Строк подання декларації: щорічно до 01 квітня року, що настає за звітним.

Останній день подання декларації за 2015 рік - 31 березня 2016 року.

Декларація подається депутатами або до кадрових підрозділів за місцем їх основної роботи (служби), або, якщо вони є самозайнятими особами (фізичними особами - підприємцями), особами які тимчасово не працюють або пенсіонерами, - до виконавчого апарату районної ради, виконавчого комітету селищної, сільських рад.

З методичними рекомендаціями щодо заповнення декларації про майно доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру можна ознайомитись, перейшовши за наступним посиланням:http://bukoda.gov.ua/sites/default/files/M/metodichnirecomendacii-2016.pdf .

Бланк декларації про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру можна скачати тут:http://ivrada.ks.ua/download/rizne/deklaraciia_blank.rar .

  Інструкція з діловодства у Кривоозерській районній раді
Формат: DOC | Добавлен: 21/08/2012 12:06:02
1004Kb Скачать скачать
  Інформаційний матеріал
Формат: RAR | Добавлен: 05/05/2014 10:54:28
18Kb Скачать скачать
  Відомості про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру заступника голови районної ради Лисиганича М.І. та членів його сім’ї за 2015 рік
Формат: RAR | Добавлен: 08/04/2016 14:50:20
8Kb Скачать скачать
  Відомості про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру голови Кривоозерської районної ради Козерецького О.А. та членів його сім’ї за 2015 рік
Формат: RAR | Добавлен: 21/04/2016 09:08:56
8Kb Скачать скачать
  Паспорт бюджетної програми районного бюджету Кривоозерської районної ради на 2017 рік
Формат: PDF | Добавлен: 16/02/2017 16:45:25
1744Kb Скачать скачать

До відома органів місцевого самоврядування:

  Інформація про конкурс "Кращі практики місцевого самоврядування"
Формат: DOC | Добавлен: 28/04/2017 09:49:19
34Kb Скачать скачать
  Інформаційний буклет про конкурс "Кращі практики місцевого самоврядування" у 2017 році
Формат: PDF | Добавлен: 28/04/2017 09:54:49
2374Kb Скачать скачать